Slide
Slide

Ларнака. Кипър е пред силен сезон за морския туризъм, като с 30% ще се увеличи броят на пристигащите на острова круизни кораби, съобщиха от правителството в страната. Очаква се намаляването на геополитическото напрежение в региона с примирието в Газа да даде значителен тласък за възстановяването на сектора, съобщава БНР.

139 круизни кораби ще акостират в Лимасол, най-голямото пристанище на острова, като за 26 от тях то ще е начална и крайна точка, съобщи заместник-министърът на корабоплаването Марина Хаджиманолис.

Повишеният интерес към включването на Кипър като круизна дестинация в Средиземноморието е “силен вот на доверие, потвърждаващ позицията на страната като безопасна и стабилна дестинация за туристите в световен мащаб”, заяви тя.

Сред основните приоритети на правителството са привличането на нови круизни компании и утвърждаването на Кипър на международните пазари като “най-добрия избор за средиземноморски маршрути”, посочи заместник-министърът.

Тя подчерта, че усилията са насочени също така към модернизиране на пристанищните съоръжения и подобряване на преживяванията на туристите на сушата, гарантирайки, че Кипър остава лидер в иновациите в круизния туризъм.

За устойчивото развитие на сектора ще допринесе и изпълнението на новата Национална стратегия за круизен туризъм.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте Bgtourism.bg във VIBER
Последвайте Bgtourism.bg в INSTAGRAM
Последвайте Bgtourism.bg във FACEBOOK
Последвайте Bgtourism.bg в YOUTUBE