Slide
Slide

Добрич. Мъжкият волейболен тим на Добруджа 07 победи Марек Юнион-Ивкони с 3:1 (27:25, 25:21, 15:25, 25:15) в мач от междинния 14-и кръг във волейболната Суперлига. Деветият успех на тима, воден от Пламен Христов, изведе отбора на домакините отново на трета позиция във временното класиране.

До второто техническо прекъсване добричлии имаха аванс от 4-5 точки, но гостите от Дупница стопиха разликата при 18-17, а на 23-ата точка изравниха. В края на първата част Чернокожев и компания затвориха при 27-25, а във втората надделяха при 25-21.

В третия гейм гостите доминираха, като затвориха часта с 10 точки преднина. В този момент добруджанци коренно промениха играта си. Те се завърнаха на пътя на победата и изцяло диктуваха развоя на терена, като затвориха мача при 25-15 точки и 3-1 в тяхна полза.

В следващия кръг Добруджа 07 гостува на Монтана на 4 февруари. Начело е Хебър с 35 точки, следван от ЦСКА с 34 и мач по-малко и Добруджа 07 с 30. Следва Левски с 25. Утре е мачът Монтана – ЦСКА.