Slide
Slide

Сандански. Саркис Харалампиев и Милена Герова са големите шампиони в отминалия силен тенис турнир в град Сандански, който за десета година организира Интерхотел Сандански. В надпреварата, която бе първи кръг от тенис и СПА веригата Weekend Tour, участие взеха над 40 любители тенисисти и техните семейства, дошли в най-слънчевия български град от София, Пловдив, Бургас, Перник, Кюстендил и други кътчета на страната. За поредна година медиен партньор на националната тенис верига е Bgtourism.bg.

В турнира при мъжете Харалампиев стигна до титлата след безупречна игра в рамките на двата състезателни дни. Нито един съперник не успя да спечели повече от гейм срещу него в мачовете, които бяха във формат на един сет до 6 гейма.

Сelestyal Сruises стартира Сезон 2022 с фокус върху българския пазар

Във финала той постигна безапелационна победа над Жеко Жеков, демонстрирайки по-голяма свежест, въпреки че участва във всички възможни формати. Преди това на четвъртфинал Жеков отстрани местната звезда Георги Митрев.

При жените дебютантката Герова също бе безпогрешна – пет победи от пет мача и успех с 6-4 над Лилия Бардарска във финала.

Интерхотел Сандански – уют, комфорт, стил

Както винаги в турнирите на Weekend Tour имаше и състезания при мъжки двойки и смесени двойки.

Схемата при мъжките двойки бе много силна с общо 16 тандема от цялата страна. Победители станаха Калин Кънчев и Никола Стоянов, които се наложиха във финала срещу Саркис Харалампиев и Марин Барнеков. При смесените двойки Харалампиев стигна до втория си трофей в тандем със своята половинка Йоана Георгиева. Те се нуждаеха от тайбрек, за да надделеят над Слави Първанов и Милена Герова.

10 причини да посетиш Сандански – най-слънчевата дестинация в България

Наградите за победителите бяха ваучери за почивка в Интерхотел Сандански и им бяха лично връчени от мениджър маркетинг на комплекса Илияна Тотева.

Следващият кръг от календара на Weekend Tour ще пренесе участниците в Гоце Делчев, където домакин на изпълнен с тенис и забавления уикенд ще бъде Uva Nestum Wine & SPA. Събитието е между 15 и 17 април. Записването се осъществява чрез сайта на веригата – weekendtour.bg