Slide
Slide

Възпитаниците на „Добруджа 99“ се върнаха със силни класирания от 26-ия лекоатлетически пробег „Митето“ в град Койнаре. В проявата взеха участие повече от 20 клуба, като някои от тях са Габрово, Ловеч, Варна, Добрич, София, Шумен, Нови Пазар и др., съобщиха за BGtourism.BG от клуба.

Състезанието започна с най-малката възрастова група, а именно деца под 14 г., пробягвайки и най-късата дистанция от 500 м. Терена по който състезателите мериха сили бе тревиста настилка, тип крос кънтри. Най-малкият състезател на „Добруджа 99“ Ашкън Али победи всички свои съперници и това му донесе мървото място и златния медал. Той пробяга своите първи състезателни 500 м и то много успешно. Карина Георгиева също пробяга 500 м и финишира на 4-то място. Анджела Георгиева участва при девойките младша възраст на дистанция 1000 м като тя успя да влезе в челната тройка, нареждайки се на второ място. На Алтен Атанасова, възпитаничка на спортно училище Г. С. Раковски в гр. Добрич, не й достигна малко, за да се качи на стълбичката и тя финишира на 4-то място на 2000 м. Брат й Денис Атанасов имаше същото класиране при юноши старша възраст. В последната възрастова група при жени участва Радосвета Симеонова. Пробяганата дистанция бе 5000 м и добричлийката ни се окичи с бронзовото отличие. Пред нея са Маринела Нинева от Локо Дряново и Силвия Георгиева от Евър Варна.

Харесай страницата на BGtourism.BG и във фейсбук ТУК, за да научавате по-бързо новините ни!