Slide
Slide

Св. св. Константин и Елена. 14-тият тенис турнир за аматьори с международно участие „Св. св. Константин и Елена къп“ 2022 излъчи тазгодишните победители в състезанията двойки-жени, двойки-мъже и сингъл-мъже. Участниците бяха от цяла България, от Венецуела, Йордания, Ливан и Русия. За турнира дойдоха едни от най-силните представители на аматьорския тенис, като мачовете преминаха в духа на спортсменската игра и се отличиха с атрактивни моменти след четвъртфиналите.

След много оспорвани мачове по схемата „всеки срещу всеки, при женските двойки призовото място спечелиха представителките от Сливен Антоанета Маркова и Ваня Иванова. Те се наложиха с 6:4 срещу двойката от Казанлък Йовка Караиванова и Росена Драгнева.

При сингъл-мъже, най-добрите състезатели бяха излъчени сред 37 участници от Бургас, Търговище, Шумен, Казанлък, София и Варна. Призовото място бе за Дани Куриян от Бургас, който спечели състезанието и през 2021 г. Негов съперник на финала бе варненецът Радо Иванов, който бе надигран с 9:7.

При мъжките двойки играта бе в групи. Участваха 21 двойки, а купата остана във Варна. Радо Иванов и Мартин Младенов се наложиха с 9:5 срещу двойката Росен Марков, играл в партньорство с Матц Нилсен от Венецуела.

Победителите и финалистите получиха купи, грамоти, предметни награди и ваучери за почивка, осигурени от Аквахаус Хотел & СПА, Хотел Астор Гардън, A1, Община Варна, Aquahouse Thermal & Beach, Lе Petit Shop Primorski Center и Ресторант Monty. 14-тият тенис турнир „Св. св. Константин и Елена Къп“ 2022 се организира със съдействието на Тенис клуб „Супер спорт“ и Есен Спорт.