Чуйте статията:

Атина. Гърция затегна мерките по плажовете, за да осигури спокойна почивка на туристите, съобщи БНР.

С дронове и полицейски патрули се следи за спокойствието на почиващите и се налагат глоби при нарушения. Играта с плажни ракети е позволена само на места, където не се създава неудобство за останалите почиващи. Глобата е 1000 евро.

Силната музика на плажа се счита за грубо нарушение на обществения ред, а глобата е до 500 евро.

Туристите са задължени да почистят преди да напуснат плажа, за да не бъдат глобени за замърсяване на околната среда. При замърсяване на морската вода глобите са много високи.

Всички, които практикуват морски спортове, трябва да носят спасителна жилетка.

Задължително е и пълното спазване на правилата за безопасност при използване на падъл бордове. С тях е забранено да се влиза в морето през нощта.

Все още масово се нарушава забраната за свободно къмпингуване, съобщават от полицията и припомнят, че глобата е 300 евро на човек.

Целта на този контрол е да се осигури спокойствие на хората, почиващи на плажа, и да се предпази околната среда от замърсяване.

В първите дни на седмицата температурите в Гърция на места ще достигнат 42 градуса, а властите призовават за изключително внимание.

Снимка Пламен ЙОРДАНОВ, Блумакс Студио

ЗА АКТУАЛНИ НОВИНИ И ПРОМОЦИИ НА АВИОКОМПАНИИ, ТУРОПЕРАТОРИ И ХОТЕЛИЕРИ - ПРИСЪЕДИНЕТЕ СЕ КЪМ ВАЙБЪР КАНАЛА НА BGTOURISM.BG - ВКЛЮЧИ СЕ ТУК!

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте Bgtourism.bg във VIBER
Последвайте Bgtourism.bg в INSTAGRAM
Последвайте Bgtourism.bg във FACEBOOK
Последвайте Bgtourism.bg в YOUTUBE