Slide
Slide

Чепеларе. В ски зона „Мечи чал“ в община Чепеларе днес започнаха състезанията за втората част от  единадесети зимен олимпийски фестивал „Олимпийски надежди  – биатлон и ски-бягане 2023“. Днес се проведоха състезанията по биатлон в спринта. Локацията е на горна станция на лифт „Мечи чал“.

За желаещите да подкрепят участниците състезанията продължават на 12 март от 9:30 часа в к.к. Пампорово, по пътя за с. Стойките, където ще се проведе надпреварата в дисциплина СКИ-БЯГАНЕ (Спринт).

В състезанието по биатлон във фестивала взеха участие момчета и момичета от клубовете в страната във възрастови групи:

U12– момчета и момичета / родени 2011-2012 г./

U14 – момчета и момичета младша възраст / родени 2009-2010 г./

Класирането е индивидуално, като победителите в отделните възрастови групи в биатлона бяха наградени за първо, второ и трето място.

Класиралите се участници и клубове по възрастови групи са както следва.

Класиране момчета:

1. Денис Туйов – Сапарева баня
  2. Вениамин Павлов – Аякс
  3. Иван Котирков – Банско 2019

Победителителите награди Белчо Горанов – Генерален секретар на Български олимпийски комитет.

Класиране момичета:

1. Никол Габерова – Банско 2019
  2. Християна Банкова- Сапарева баня
  3. Ивайла Кюркчийска – Сапарева баня

Награди ги Боран Хаджиев – Кмет на община Чепеларе и  треньор по биатлон с над 14-годишен стаж, включително на националния отбор и разбира се на златната Екатерина Дафовска.

Класиране младша възраст момчета:

1. Александър Андреев – Аякс
  2. Александър Якимов – Аякс
  3. Марин Тодоров – Сапарева баня

Победителите награди Екатерина Дафовска – Председател на СК „Рожен-Чепеларе 2016“, първата и единствена засега олимпийска шампионка по биатлон за България в продължение на вече 25 години.

Класиране младша възраст момичета:

1. Цветелина Генковска – Аякс
  2. Мария Йовичина – Сапарева баня
  3. Сияна Мъглова – Аякс

Награди ги Борислав Панков – Генерален секретар на Българска Федерация по Биатлон.

За много от децата това бяха първи стартове през започналата  и отиващата си с малко сняг зима, но въпреки това се създадоха подходящи условия за провеждане на надпреварата сред младите талантливи битлонисти на България.

В състезанието по ски-бягане във фестивала утре право на участие имат момчета и момичета от клубовете в страната във възрастови групи:

U12 – момчета и момичета / родени 2011-2012 г./

U16– момчета и момичета старша възраст / родени 2007-2008 г./

От основаването си досега тези състезания са били първо сериозно изпитание за много български спортни надежди, по-късно утвърдили се в националните отбори, участвали в младежки олимпийски игри и в европейските спортни форуми.