София. Над 25 хиляди столичани и гости на София изпълниха Цариградско шосе за най-мащабното вело шествие, което градът ни някога е виждал. Над 250 хиляди души бяха по улиците, за да гледат финала на третия етап на Giro d’Italia и как градът ни пише история. Това съобщиха от Столична община в своята фейсбук страница след финала на състезанието. “Благодарим, София, че показваме на света как се забавляваме и колко обичаме спорта тук.”, добавиха от общинската администрация.

Милиони зрители днес станаха свидетели чрез Евроспорт България и БНТ на третия етап, който освен състезанието показа природните красоти на дестинацията ни от Пловдив до столицата ни, а в предходните дни от Несебър до Бургас и от Бургас до Велико Търново. Градовете домакини получиха огромна подкрепа и вълна от позитивни коментари относно чудесно свършената работа. България показа не само по най-добрия начин своите възможности за спорт и туризъм, но и че може да организира спортно събитие на най-високо ниво.
Снимки Столична община
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте Bgtourism.bg във VIBER
Последвайте Bgtourism.bg в INSTAGRAM
Последвайте Bgtourism.bg във FACEBOOK
Последвайте Bgtourism.bg в YOUTUBE












































