Делхи. Самолет на “Еър Индия” напът за Лондон с 242 души на борда се разби минути след излитане от западния индийски град Ахмедабад днес, съобщиха от авиокомпанията и от полицията, цитирани от БНР. Самолетът е трябвало да лети до летище “Гетуик”, уточни “Еър Индия”, а полицията посочи, че се е разбил в граждански район край летището.
Според специализирания сайта Flightradar24 машината е Боинг 787-8 Дриймлайнър – един от най-модерните пътнически самолети. На борда му е имало 169 индийци, 53 британци, 7 португалци, един канадец.
Катастрофата е станала веднага след излитането. На разпространени в социалните мрежи кадри се виждат хора и линейки в района на инцидента. Според служител на полицията самолетът се е блъснал в хостел за лекари. Не е ясен броят на евентуалните жертви на катастрофата.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте Bgtourism.bg във VIBER
Последвайте Bgtourism.bg в INSTAGRAM
Последвайте Bgtourism.bg във FACEBOOK
Последвайте Bgtourism.bg в YOUTUBE
|
ПРЕОТКРИЙ СВЕТА |