Снимка Марин Маринов, Спортал
Slide
Slide

Мъжкият футболен тим на Добруджа 1919, воден от Диян Божилов, спечели точка при гостуването си ЦСКА 1948 в среща от осмия кръг на Втора лига. Мачът се игра на националния стадион „Васил Левски“ в София, а двата отбора завършиха при резултат 0-0. В осмата минута домакините трябваше да направят принудителна смяна. Опитният страж Емил Михайлов удари главата си след центриране, а влизането на лекарския екип спря мача за над пет минути. На мястото на Михайлов влезе резервата Диян Вълков, а контузеният бе откаран с линейка в „Пирогов“. Четири минути преди последния съдийски сигнал армейците пропиляха възможността да вземат трите точки, след като Буров центрира отляво и централният нападател Петко Петков стреля в гредата. Равенството бе пето за добричлии, които вече имат 8 точки в актива си. Жълто-зелените са 11-и във временното класиране. Балчишкият Черноморец, който днес отстъпи с 1-0 на Арда в Кърджали, също има 8 точки в актива си. В деветия кръг добруджанци посрещат лидера Царско село на 30 септември от 17 часа, а в Балчик домакините излизат срещу Ботев Гълъбово в 18 часа.