Състезателите на СКПС Добруджа направиха изключително силно представяне и заслужено завършиха на първо място в отборното класиране.

С това те спечелиха голямата купа в четвъртото издание на националния турнир по плуване „Златна Добруджа”, който е част от календара на Българската федерация по плувни спортове.

Включиха се близо 400 състезатели от 19 клуба – СКПС Добруджа, Доростол, Локомотив, ПСК Черно море, Делфин Варна, Акулите, Елит спорт, Боляри 2009, Траяна, КПС Черно море, Академик, Бриз, Албатрос 2001, Атомик, Аква спорт,Торпедо, Астери, Юлиян Русев, Галата 2009, от градовете Добрич, София, Стара Загора, Силистра, Варна, Бургас, Велико Търново и Русе.


Отборът на СКПС Добруджа беше представен от 24 момчета и 21 момичета. Организатори на авторитетния и утвърден вече турнир е спортен клуб по плувни спортове „Добруджа”, спортен комплекс „Русалка”, Община Добрич, със съдействието на БФПС. Още снимки от турнира ТУК

Ето и призьорите на СКПС Добруджа

2001г.
1. Алекс Кондов – 50м. Бруст -2-ро място, 100м. Бруст – 1-во място, 50м. Бътерфлай – 4-то място, 200м. Съчетано – 2-ро място.

2002г.
2. Калоян Коев– 50м. Свободен стил – 2-ро място, 100м. Свободен стил – 4-то място, 50м. Бътерфлай – 1-во място, 100 Бътерфлай – 4-то място.
3. Максим Михайлов 50м. Гръб – 1-во място, 100м. Гръб – 2-ро място, 100м. Бътерфлай – 3-то място, 200м. Съчетано – 5-то място.
4. Ерай Аднан – 50м. Свободен стил – 13-то място, 100м. Свободен стил – 14-то място, 50м. Бътерфлай – 8-мо място, 100м. Бътерфлай – 9-то място.

2003г.
5. Здравко Желев – 50м. Свободен стил – 4-то място, 100м. Свободен стил – 5-то място, 50м. Гръб – 2-ро място, 100м. Гръб – 3-то място.

2004г.
6. Даниел Илиев – 100м. Свободен стил – 1-во място, 50м. Бруст – 1-во място, 100м. Бруст – 1-во място, 50м. Бътерфлай – 1-во място.
7. Bram-Dzuniar SHRIER – 50м. Свободен стил – 1-во място, 100м. Свободен стил – 2-ро място, 50м.гръб – 1-во място, 100м.гръб – 1-во място.

2005г.
8. Йордан Колев – 100м. Свободен стил – 11-то място, 50м. Гръб – 6-то място, 100м. Гръб – 2-ро място, 50м. Бътерфлай – 8-мо място.
9. Джулиян Черкезов – 50м. Свободен стил – 11-то място, 100м. Свободен стил – 6-то място, 50м. Гръб – 2-ро място, 50м. Бътерфлай – 6-то място.

2006г.
10. Богдан Попов – 50м. Гръб – 1-во място, 100м. Гръб – 1-во място, 100м.Свободен стил – 2-ро място, 50м. Бътерфлай – 2-ро място.
11. Георги Иванов – 50м. Свободен стил – 3-то място, 50м. Гръб – 4-то място, 50м. Бруст – 3-то място, 100м. Бруст – 3-то място.

2007г.
12. Радослав Тодоров – 50м. Свободен стил -1-во място, 50м. Бруст – 1-во място, 100м. Бруст – 1-во място, 50м. Бътерфлай – 1-во място.
13. Радо Нейков – 50м. Свободен стил – 2-ро място, 100м.Свободен стил – 1-во място, 50м. Гръб – 2-ро място, 50м. Бътерфлай – 2-ро място.
14. Витомир Новачев – 50м. Свободен стил – 4-то място, 100м. Свободен стил – 2-ро място, 50м. Гръб – 1-во място, 100м. Гръб – 1-во място.
15. Николай Колев – 50м. Свободен стил – 38-мо място, 100м. Свободен стил – 32-ро място, 50м. Бруст – 15-то място, 100м. Съчетано – 18-то място.
16. Павел Михайлов – 50м. Свободен стил – 6-то място, 100м. Свободен стил – 4-то място, 50м. Бътерфлай – 4-то място, 100м. Съчетано – 5-то място.
17. Преслав Божидаров – 50м. Свободен стил – 29-то място, 100м. Свободен стил – 26-то място, 50м. Бруст – 12-то място.

2008г.
18. Виктор Василев – 50м. Свободен стил – 20-то място, 100м. Свободен стил – 12-то място, 50м. Бътерфлай – 14-то място, 100м. Съчетано – 15-то място.
19. Николай Павлов – 50м. Свободен стил – 17-то място, 50м. Бруст – 5-то място, 100м. Бруст – 9-то място, 50м. Бътерфлай – 16-то място.
20. Калоян Сърбов – 50м. Свободен стил – 11-то място, 100м. Свободен стил – 6-то място, 50м. Гръб – 8-мо място, 100м. Гръб – 5-то място.
21. Георги Калчев – 50м. Свободен стил – 37-мо място, 100м. Свободен стил – 23-то място, 50м. Гръб – 11-то място, 100м. Гръб- 8-мо място.

2009г.
22. Георги Димитров – 50м. Свободен стил – 2-ро място, 100м.Свободен стил – 2-ро място, 50м. Бътерфлай – 1-во място, 100м. Съчетано – 2-ро място.
23. Ивайло Димитров – 50м. Бруст – 8-мо място, 100м. Съчетано – 9-то място.
24. Sayman SHRIER – 50м. Свободен стил – 14-то място, 100м. Свободен стил – 11-то място, 50м. Гръб – 4-то място.
4* 50м. Свободен стил щафета момчета (2002г.-2004г.)- СКПС Добруджа – 1-во място

2003г.
25. Станислава Сарандева – 50м. Свободен стил – 1-во място, 100м. Свободен стил – 1-во място, 50м. Гръб – 1-во място, 100м. Гръб – 1-во място.
26. Преслава Иванова – 50м. Свободен стил – 8-мо място, 50м. Гръб-5-то място, 100м. Гръб – 3-то място, 50м. Бруст – 5-то място.

2004г.
27. Яна Петрова – 100м. Свободен стил – 2-ро място, 50м. Гръб – 4-то място, 100м. Гръб – 3-то място, 50м. Бруст – 6-то място.
28. Сияна Илиева – 50м. Свободен стил – 6-то място, 50м. Бруст – 4-то място, 100м. Бруст – 3-то място, 50м. Бътрфлай – 6 – то място.

2005г.
29. Жени Кирилова – 50м. Свободен стил – 1-во място, 50м. Гръб – 2-ро място, 100м. Гръб – 1-во място, 50м. Бруст – 2-ро място.
30. Ивон Димитрова – 50м. Свободен стил – 3-то място, 100м. Свободен стил – 5-то място, 50м. Бътерфлай – 2-ро място, 100м. Бътерфлай – 3-то място.
31. Мадлен Матеева – 50м. Свободен стил – 4-то място, 100м. Свободен стил – 8-мо място, 50м. Гръб – 5-то място, 100м. Гръб – 5-то място.
32. Теменуга Георгиева – 50м. Свободен стил – 8-мо място, 100м. Свободен стил – 13-то място, 50м. Бътерфлай – 5-то място, 200м. Съчетано – 4-то място

2006г.
33. Гергана Донева – 50м. Свободен стил – 1-во място, 100м. Свободен стил – 1-во място, 50м. Бруст – 2-ро място, 50м. Бътерфлай – 2-ро място.
34. Теодора Веселинова – 50м. Свободен стил – 5-то място, 100м. Свободен стил – 3-то място, 50м. Бътерфлай – 4-то място, 100м. Бътерфлай – 2-ро място.
35. Мирела Мирева – 50м. Свободен стил – 3-то място, 50м. Гръб – 4-то място, 50м. Бътерфлай – 6-то място.

2007г.
36. Преслава Йорданова – 50м. Свободен стил – 1-во място, 50м. Бруст – 3-то място, 100м. Бруст – 2-ро място, 100м. Съчетано – 2-ро място.
37. Никол Енева – 50м. Гръб – 3-то място, 100м. Гръб – 3-то място, 50м. Бътерфлай – 6-то място, 100м. Съчетано – 7-мо място.
38. Мая Василева – 50м. Гръб – 1-во място, 100м. Съчетано – 3-то място.
39. Елеонора Ламбова – 50м. Свободен стил – 2-ро място, 100м. Свободен стил – 2-ро място, 50м. Гръб – 4-то място, 50м. Бътерфлай – 4-то място.
40. Лъчезара Апостолова – 100м. Бътерфлай – 2-ро място, 100м. Съчетано – 14-то място.
41. Левена Аврамова – 50м. Свободен стил – 5-то място, 100м. Свободен стил – 7-мо място, 50м. Бруст – 4-то място, 50м. Бътерфлай – 2-ро място.
42. Даная Димитрова – 50м. Свободен стил – 19-то място, 50м. Бруст – 7-мо място, 100м. Бруст – 5-то място, 100 м. Съчетано – 17-то място.
43. Мила Янева – 50м. Свободен стил – 20-то място, 100м. Свободен стил – 18-то място, 100м. Гръб – 13-то място, 100м. Счетано – 25-то място.

2008г.
44. Магдалена Димитрова – 50м. Свободен стил – 22-ро място, 50м. Бруст – 11-то място, 100м. Бруст – 14-то място.

2009г.
45. Михаела Стефанова – 50м. Бруст – 1-во място, 100м. Бруст – 2-ро място, 50м. Бътерфлай – 2-ро място, 100м. Съчетано – 2-ро място.

  • Харесай страницата на BGtourism.BG и във фейсбук ТУК, за да научавате по-бързо новините ни!
  • Изпращайте снимки и информация на office@bgtourism.bg по всяко време!