Снимка Lap.bg
Slide
Slide

Ню Делхи. Cтойка Петрова си осигури минимум бронзов медал от световното първенство по бокс в Индия. Добричлийката, която се състезава в категория до 54 килограма, се класира за полуфиналите след като победи представителката на домакините Маниша Маун с 4:1 съдийски гласа (30:27, 29:28, 29:28, 27:30, 30:27).
Така, при какъвто и да е развой на следващите срещи, тя ще се завърне в родината с минимум бронзово отличие.
Петрова ще се боксира срещу представителката на Монголия Нандинцецег Мягмардулам за място във финала. Срещата им е в четвъртък (22 ноември).
Ако се класира за финал на световното първенство, то той ще е втори подред за Стойка Петрова. Тя спечели сребърно отличие преди 2 години в Казахстан.
По-рано през 2018 г. Стойка стана европейска шампионка пред родна публика, като по този начин повтори успеха си от 2014 г.

• Харесай страницата на BGtourism.BG и във фейсбук ТУК, за да научавате по-бързо новините ни!
  • Изпращайте снимки и информация на office@bgtourism.bg по всяко време!