Снимки: Евгени Цеков, sportsgallery.eu

667 плувци от 9 държави взеха участие в четвъртото издание на международния турнир по плуване на 25-метров басейн „Бриз“, провел се на „Парк Арена“ в Бургас. Включиха се състезатели от България, Великобритания, Египет, Латвия, Молдова, Румъния, Сърбия, Турция и Хърватия. С пълна кошница с отличия се завърнаха и възпитаниците на СКПС Добруджа. Даниел Илиев завоюва пълен комплект медали – златен на 50 м свободен стил, сребърен на 100 м св. стил и бронзов на 100 м бруст.


Надпреварата бе организирана от едноименния клуб, със съдействието на местната община, бе в календара на БФПС и валиден за покриването на нормативи за световния шампионат в Китай през декември.


Общият награден фонд и парични бе на стойност 26 хиляди лева. Бяха разпределени между плувците от призовите тройки в четири възрастови групи – от родени през 2007 година до мъже и жени. Всички участници получиха сувенири.
На турнира „Бриз“ бяха регистрирани няколко рекорда в отделните възрасти, но след признаването им от БФПС ще бъдат обявени.
БРИЗ БУРГАС 12.10.2018-14.10.2018
І-ВИ ДЕН
100m Свободен стил – момчета
2008г. – 2009г. – Калоян Сърбов – 2-ро място, Георги Димитров – 4-то място.
2006г. – 2007г. –Радо Нейков – 5-то място, Радослав Тодоров – 6-то място, Павел Михайлов – 19-то място.
2004г. – 2005г. –Даниел Илиев – 2-ро място, Брам-Джуниър Шриър – 4 –то място, Джулиян Черкезов – 26-то място.
2001г. – 2003г. –Калоян Коев – 16-то място, Ерай Аднан – 45-то място.
100m Свободен стил-момичета
2006г. -2007г. – Гергана Донева – 8-мо място, Елеонора Ламбова- 11-то място, Мирела Мирева – 17-то място.
100m Гръб – момчета
2008г. – 2009г. – Калоян Сърбов – 4-то място.
2006г. – 2007г. – Витомир Новачев – 5-то място.
100m Гръб-момичета
2004г. – 2005г. – Жени Кирилова – 5-то място.
50m Бруст – момчета
2006г. – 2007г. – Георги Иванов – 8-мо място.
2004г. – 2005г. –Даниел Илиев – 5-то място.
2001г. – 2003г. – Ерай Аднан – 32-ро място.
50m Бруст – момичета
2006г. – 2007г. – Гергана Донева – 2-ро място, Преслава Йорданова – 5-то място
2004г. -2005г. – Жени Кирилова – 3-то място, Теменуга Георгиева – 9-то място
ІІ-РИ ДЕН
50m Гръб – жени
2006г. – 2007 г. – Мая Василева – 4-то място
50m Гръб – момчета
2008г. – 2009г. – Калоян сърбов – 5-то място, Георги Димитров – 11-то място
2006г. – 2007г. – Витомир Новачев – 2-ро място, Богдан Попов – 8-мо място, Радо Нейков – 9то място, Георги Иванов -18-то място.
2004г. – 2005г. – Bram-Dzuniar SHRIER -2-ро място.
2001г. – 2003г. – Здравко Желева -5-то място.
100m Бътерфлай – момичета
2006г. – 2007г. – Лъчезара Апостолова -10-то място.
2004г. -2005г. – Ивон Димитрова -7-мо място, Теменуга Георгиева-10-то място.
100m Бътерфлай – момчета
2006г. -2007г. – Радослав Тодоров-2-ро място, Богдан Попов – 8-мо място.
2001г. – 2003г. – Калоян Коев -8-мо място.
200m Бруст – момичета
2006г. – 2007г. – Preslava YORDANOVA-6-то място.
4 x 50m Свободен стил – момчета
СКПС Добруджа -4-то място – Калоян Коев, Здравко Желев, Даниел Илиев, Bram-Dzuniar SHRIER.
4 x 50m Свободен стил – момичета
СКПС Добруджа -11-то място – Гергана Донева, Преслава Йорданова, Мая Василева, Жени Кирилова.
100m Съчетано – момчета
2008г. – 2009г. – Георги Димитров-8-мо място
2006г. – 2007г. – Радослав Тодоров – 4-то място, Богдан Попов – 12-то място, Витомир Новачев – 13-то място, Павел Михайлов – 21-во място.
2004г. – 2005г. – Bram-Dzuniar SHRIER – 5-то място.
100m Съчетано – момичета
2006г. – 2007г. – Гергана Донева – 6-то място, Лъчезара Апостолова – 21-во място.
200m Свободен стил – момчета
2004г. – 2005г. – Джулиян Черкезов – 20-то място.
200m Свободен стил – момичета
2006г. – 2007г. – Елеонора Ламбова – 6-то място, Мирела Мирева – 11-то място.
100m Бруст – момчета
2006г. – 2007г. – Георги Иванов -10-то място.
2004г. – 2005г. – Даниел Илиев – 3-то място.
100m Бруст – момичета
2006г. – 2007г. – Преслава Йорданова -5-то място.
2004г. – 2005г. – Жени Кирилова – 6-то място.
200m Гръб – момичета
2006г. – 2007г. – Мая Василева -3-то място.
Men, 4 x 50m Съчетано – момчета
СКПС Добруджа -7-мо място – Здравко Желев, Калоян Коев, Даниел Илиев, Bram-Dzuniar SHRIER.
4 x 50m Съчетано – момичета
СКПС Добруджа – 11-то място – Мая Василева, Ивон Димитрова, Преслава Йорданова, Гергана Донева, 2006г. – 2007г. – Мая Василева -3-то място
ІІІ-ТИ ДЕН
50m Свободен стил – момичета
2006г.-2007г. – Гергана Донева-3-то място, Мая Василева-7-мо място, Преслава Йорданова-9-то място.
2004г.-2005г. – Жени Кирилова-7-мо място, Ивон Димитрова-22-ро място.
50m Свободен стил – момчета
2008г.-2009г.- Калоян Сърбов-6 -то място
2006г. – 2007г. – Радо Нейков – 4-то място, Витомир Новачев – 14-то място, Павел Михайлов – 18-то място.
2004г. – 2005г. – Даниел Илиев – 1-во място, Bram-Dzuniar SHRIER – 3-то място.
2001г. – 2003г. – Калоян Коев – 6-то място, Здравко Желев – 13-то място, Eray ADNAN-31-во място.
50m Бътерфлай – момичета
2006г. – 2007г. – Лъчезара APOSTOLOVA – 11-то място, Елеонора Ламбова – 12-то място, Мирела Мирева – 20-то място.
2004г. – 2005г. – Ивон Димитрова-12-то място, Теменуга Георгиева – 15-то място.
50m Бътерфлай – момчета
2008г. – 2009 г. – Георги Димитров – 5-то място.
2006г. – 2007 г. – Радо Нейков – 3-то място, Богдан Попов -7-мо място, Павел Михайлов – 14-то място.
2004г. – 2005г. – Джулиян Черкезов-16-то място.
2001г. – 2003г. – Калоян Коев-4-то място.
Women, 400m Свободен стил – момичета
2006г. – 2007г. – Елеонора Ламбова – 6-то място, Мирела Мирева – 15 то място
400m Свободен стил – момчета
2006г. – 2007г. – Радослав Тодоров – 3-то място
2004г. – 2005г. – Джулиян Черкезов -13-то място
4 x 50m Свободен стил – смесена
Добруджа -10-то място – Даниел Илиев, Жени Кирилова, Гергана Донева, Калоян Коев,
ПРИЗЬОРИТЕ
50m Свободен стил – момичета – 2006г. – 2007г- Гергана Донева-3-то място
50m Свободен стил – момчета – 2004г. – 2005г. – Даниел Илиев – 1-во място
50m Бътерфлай – момчета – 2006г. – 2007 г. – Радо Нейков – 3-то място
400m Свободен стил – момчета 2006г. – 2007г. – Радослав Тодоров – 3-то място
50m Гръб – момчета – 2006г. – 2007г. – Витомир Новачев – 2-ро място
2004г. – 2005г. – Bram-Dzuniar SHRIER -2-ро място.
100m Бътерфлай – момчета 2006г. -2007г. – Радослав Тодоров-2-ро място
100m Бруст – момчета 2004г. – 2005г. – Даниел Илиев – 3-то място.
100m Свободен стил – момчета 2008г. -2009г. – Калоян Сърбов – 2-ро място
2004г. – 2005г. –Даниел Илиев – 2-ро място
50m Бруст – момичета 2006г. – 2007г. – Гергана Донева – 2-ро място, 2006г. – 2007г. – Мая Василева -3-то място
2004г. -2005г. – Жени Кирилова – 3-то място

  • Харесай страницата на BGtourism.BG и във фейсбук ТУК, за да научавате по-бързо новините ни!
  • Изпращайте снимки и информация на office@bgtourism.bg по всяко време!