Снимка Момчил Тодоров
Slide
Slide

Добрич. Мъжкият волейболен тим на Добруджа 07 победи лидера в Суперлигата Хебър (Пазарджик) с 3-2 гейма. Двубоят бе от 20-ия кръг и се проведе в зала „Добротица“. Домакините на два пъти имаха преднина в геймовете преди да се стигне до голямата драма в последните минути на решителната пета част. В отделните геймове възпитаниците на Пламен Христов надделяха с 26-24, 23-25, 25-17, 18-25 и 19-17. Двубоят продължи близо 2 часа и половина, като домакините първо  пропуснаха два мачбола при 14-13 и 15-14 в тайбрека, след което на два пъти бяха в ролята да спасяват двубоя – направиха го като отразиха мачбол възможностите на тима от Пазарджик при 16-15 и 17-16. Последваха три поредни точки за домакините, които нанесоха едва третата загуба за лидера в елитната дивизия. С днешния си успех Чернокожев и компания имат 13 победи и 7 загуби. В следващите два кръга в редовния сезон Добруджа 07 гостува на 8 март на Пирин и приемат Черно море на 15 март.