Slide
Slide

Черноморец (Балчик) победи с 3-0 Добруджа 1919 в среща от петия кръг на Втора професионална футболна лига, съобщава специализираният сайт за спортни новини на Добричка област CenterSport.org. Домакините достигнаха до класическия успех с две попадения на Венков и едно на Илиев.

Още в 6 минута Михаил Венков даде аванс за балчиклии. До почивката Цветан Илиев увеличи в 32 минута. През втората част Венков оформи крайния резултат в 73 минута. Успехът на своите изгледа кмета на Балчик Николай Ангелов в компанията на изпълнителния директор на Албена АД Красимир Станев.

На стадиона имаше над 1000 зрители, като гостите от областния център Добрич бяха подкрепени от многобройните си верни фенове. Победата изстреля балчишките „акули“ на пета позиция с 2 победи, 2 равенства и загуба, а Добруджа 1919 заема десето място след днешните срещи с актив от пет точки. В следващия кръг на 1 септември добричлии приемат Монтана 1921, а Черноморец гостува на лидера Царско село 2015.